Разъемы серии M
Это легкие трехзаходные разъемы типа храповой муфты, предназначенные для авионики, аэрокосмической промышленности, разъемов для работы в жестких условиях, систем безопасности, автоспорта и тяжелых условий эксплуатации.
Connect multiple solar panels efficiently with this PV Y cable. Solve connection challenges by linking one male MC4 to four female outputs, simplifying parallel wiring for expanded solar arrays. Ideal for system upgrades.
Photovoltaic connectors all use double fixed connections, which are easy to mount, fast to mount, and have strong universality. Photovoltaic solar connectors are the main application products in the field of solar and solar module connectors. They also provide solutions for solar panels and reverse batteries.
These PV solar connector types are waterproof, dustproof and weatherproof, capable of long-term stable operation in outdoor environments. They usually comply with international standards such as IEC 62852 to ensure their quality and interchangeability.
| Contact Material | Copper,Tin Planted |
|---|---|
| Contact Material | Copper,Tin Planted |
| Coupling | Snap On |
|---|---|
| Coupling | Snap On |
| Contact Resistance | <0.5 MΩ |
||
|---|---|---|---|
| Rated Current | 30A |
||
| Rated Voltage | 1000V / 1500V |
||
| Contact Resistance | <0.5 MΩ |
Rated Current | 30A |
| Rated Voltage | 1000V / 1500V |
| Flame Class | UL94 — V0 |
||
|---|---|---|---|
| Gender | От мужчины к женщине |
||
| Flame Class | UL94 — V0 |
Gender | От мужчины к женщине |
| Insulation Material | PPO |
||
|---|---|---|---|
| Orientation | |||
| Termination | |||
| Insulation Material | PPO |
Orientation | |
| Termination |
| Contact Material | Copper,Tin Planted |
|---|---|
| Coupling | Snap On |
| Contact Resistance | <0.5 MΩ |
| Flame Class | UL94 — V0 |
| Gender | От мужчины к женщине |
| Insulation Material | PPO |
| Ingress Protection | |
| Rated Current | 30A |
| Rated Voltage | 1000V / 1500V |
| Orientation | |
| Operating Temperature | -40°C ~ + 85°C |
| Termination |
A global leader in designing and manufacturing connectors, cables, and custom electronic components for a wide range of industries.
Contact us for for free quotation!